آشنایی با محیط فتوشاپ

آشنایی با محیط فتوشاپ

تا اینجا ما یاد گرفتیم که چطور فتوشاپ را نصب کنیم، کرک کنیم و مشکل جدا جدا نوشتن آن را حل کنیم. در این آموزش می‌خوایم با محیط فتوشاپ آشنا بشیم و قسمت های مختلف فتوشاپ را یاد بگیریم و بدونیم هر کدوم چی هستن و چه کاری انجام می‌دهند.  با ما همراه باشید تا به معرفی محیط کار فتوشاپ بپردازیم.

 

آموزش ویدیویی آشنایی با محیط فتوشاپ

دانلود آموزش آشنایی با محیط کار فتوشاپ

 

 

 

 

آموزش متنی آشنایی با محیط فتوشاپ

یک عکس جدید در فتوشاپ باز می‌کنیم ( آموزش باز کردن عکس در فتوشاپ ). در قسمت وسط که عکس ها قرار می‌گیرد، بهش محیط کار یا workspace می‌گوییم. ما وقتی سند جدید ایجاد کنیم و یا تصویری در فتوشاپ باز کنیم می‌توانیم در اینجا تغییراتی که می‌خواهیم بر روی آن انجام بدهیم.

 

محیط کار یا workspace

 

در سمت راست پنل‌ها قرار دارد هر پنل کار خاصی را برای ما انجام می‌دهد. در صورتی که به پنلی احتیاج داشتید می‌توانید آن را در منو بالا گزینه window پنل مورد نظرمون را انتخاب کنید.

 

پنل‌ها فتوشاپ

 

در قسمت بالای فتوشاپ نوار منو اصلی قرار دارد و تنظیمات کلی و اصلی برنامه در اینجا قرار دارد. به عنوان مثال منو layer برای تنظیمات لایه ها هستند و منو type برای تنظیمات متنی ، select برای انتخاب ،‌منو filter فیلترهامون ، قسمت ۳D سه بعدی ، View یا حالت نمایش برنامه ، Window برای پنل ها ،منو File هم برای باز کردن و ذخیره کردن است. در ویدیو‌های تکمیلی به صورت کامل این منوها را توضیح می‌دهیم .

 

منو اصلی فتوشاپ

 

در سمت چپ نوار ابزار قرار دارد. تمامی ابزار مورد نظر ما در فتوشاپ در این قسمت قرار دارند و کافیه روشون کلیک بکنیم تا انتخاب بشن. بعضی از ابزار های فتوشاپ خودشون شامل چند ابزار هستند که با راست کلیک روی هر کدوم می‌تونین اون‌ها رو ببینین.

 

نوار ابزار فتوشاپ

 

منو بعدی ما نوار تنظیمات هست. وقتی ما روی هر کدوم از ابزارها در نوار ابزار کلیک می‌کنیم. یک منو در زیر منو اصلی فتوشاپ نمایش داده می‌شود که برای هر ابزاری هم این منو متفاوت است. در ویدیوهای جداگانه ما ابزارها را به همراه نوار تنظیمات آن‌ها به صورت کامل توضیح می‌دهیم و می‌گوییم که هر کدام چه کاری برای ما انجام می‌دهند.

 

نوار تنظیمات فتوشاپ

 

امیدوارم این آموزش هم مفید واقع شده باشد. هر سوالی بود در قسمت کامنت‌ها بپرسید 🙂

 

 

حامد صمدیان زاده

دوست دارم هر چیزی رو که یاد می‌گیرم به دیگران نیز یاد بدهم. علاقه مند به طراحی گرافیک هستم و عاشق طراحی رابط کاربری‌ (ui) برای اپلیکیشن‌ها و وبسایت‌ها . "سادگی در عین پیچیدگی"

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*