ذخیره عکس در فتوشاپ

برای ذخیره عکس در فتوشاپ و یا سیو فایل در فتوشاپ اول لازم است که یک سند جدید ایجاد بکنیم ( ایجاد سند جدید در فتوشاپ ) یا فایل جدیدی را در فتوشاپ باز کنیم. برای save عکس در فتوشاپ راه‌های مختلفی دارد که ما در این آموزش ساده‌ترین راه ذخیره عکس را توضیح می‌دهیم.

 

آموزش ویدویی ذخیره عکس در فتوشاپ

دانلود آموزش ذخیره عکس در فتوشاپ

 

 

آموزش متنی ذخیره عکس در فتوشاپ

بعد از اینکه سند خود را در فتوشاپ ایجاد کردید و تغییرات خود را روی آن انجام دادید، برای ذخیره به منو File بروید و گزینه Save یا Save As را انتخاب کنید. تفاوت این دو را در آینده می‌گوییم فعلا یکی از این دو گزینه را انتخاب کنید. کلید ترکیبی این دو گزینه ‌Ctrl + S و Shift + Ctrl + S است.

 

ذخیره فایل در فتوشاپ

 

بعد از کلیک، پنجره جدیدی برای ما باز می‌شود که در اینجا می‌توانیم مکان ذخیره عکس را انتخاب بکنیم . در کادر شماره ۲ نام تصویر را می‌نویسم و در کادر شماره ۳ نوع فرمت ذخیره عکس را انتخاب می‌کنیم که فرمت معمول عکس‌ها jpg و png است و فرمت خود فتوشاپ هم psd . در آینده به صورت کامل فرمت ذخیره عکس‌ را در آموزشی جداگانه توضیح می‌دهیم. ( آشنایی با فرمت ذخیره عکس‌ها ). در آخر بعد از انتخاب مکان ذخیره عکس، اسم و فرمت عکس بر روی گزینه save کلیک می‌کنیم.

 

سیو عکس در فتوشاپ

 

ما عکس را با فرمت jpg ذخیره می‌کنیم. و همینطور با فرمت PSD تا فایل لایه باز عکس را هم داشته باشیم. به همین راحتی توانستیم یک عکس در فتوشاپ ذخیره بکنیم.

در صورت هر گونه مشکل می‌توانید در بخش دیدگاه همین پست سوال خود را بپرسید در سریع‌ترین زمان ممکن ما پاسخ می‌دهیم.

موفق و سلامت باشید تا آموزش بعدی بدرود

 

 

حامد صمدیان زاده

دوست دارم هر چیزی رو که یاد می‌گیرم به دیگران نیز یاد بدهم. علاقه مند به طراحی گرافیک هستم و عاشق طراحی رابط کاربری‌ (ui) برای اپلیکیشن‌ها و وبسایت‌ها . "سادگی در عین پیچیدگی"

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*